| Adriaw48 a întrebat:

Unde imi pot repara telefonul?
La mine in oras imi cer 480 de lei si mi se pare prea mult.
Este vorba de un Samsung A30 2019 si are protectia spartă.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Folia de protectie costa 100-150 lei + manopera de schimbare 5-10 lei.
Din diferenta mi se pare ca la telefonul tau nu numai protectia e sparta...

Du-l si la un alt service si intreaba si acolo.

| Andreeush a răspuns:

Reparația oricărui telefon costă, dacă nu ești mulțumit întreabă în altă parte.

| Evolution a răspuns:

La ce te referi prin protectia sparta? folia de protectie sau ce? o folie o gasesti si la 50 de lei. Daca este spart ecranul sau fisurat, atunci trebuie schimbat cu tot cu touchscreen, asa sunt la cele noi. Poti schimba si cu piese chinezesti doar sticla ce este peste display dar nu va mai fi la fel, de obicei se ia tot ansamblul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei produse originale la preț de nimic? Dacă vrei produs original la telefonul tău, atunci plătești. Dacă nu, alegi să pui toate rebuturile care poate afecta performanta telefonului.