| adiglont a întrebat:

Salut useri TPU.Am o problema cu sunetul. Mi-am instalat recent windows xp home edition sp3, insa nu merge sunetul(Control Panel >- Sounds and audio devices >- NO AUDIO DEVICE.Am incercat sa caut tot felul de drivere, insa nu a mers nimic.Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Instaleaza AIDA32 ca sa afli exact ce model de placa audio ai. Apoi cauta driverul specific. O alta metoda (pe care as recomanda sa o incerci prima) este sa cauti driverele placii de baza, de regula (bineinteles daca placa de sunet este integrata pe placa de baza) gasesti si driverul audio. Succes!

| maxpaul a răspuns:

Ai incercat sa instalezi ralteck audio drive?