| BigLike a întrebat:

Salut, va pricepeti la bitcoin si alte monede virtuale? Poate cineva sa imi explice? Deci vreau sa investesc 50 de euro (stiu ca este putin insa asta e suma pe care imi permit sa o pierd in cazul in care nu voi castiga) vreau sa cumpar bitcoin sau alta moneda si sa o vand cand e mai scump, cum trebuie sa fac? Pot sa setez automat ca la o un anumit pret sa imi cumpere si ca un pret stabilit de mine sa il vanda? Este cineva care ar putea sa imi explice pas cu pas?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Teoretic, cu 50 de euro poti cumpara 0, 0077 bitcoin si da, poti sa il vinzi cand e mai scump. Da, poti seta acele limite de pret.

| mudokins78 a răspuns:

Mai draga cetatene! un bitcoin valoreaza 50000 de euro! ce vrei sa faci cu 50 de euro? nimic!
Succes!

| BigLike explică (pentru mudokins78):

Mai draga tovarase crede-ma ca nu esti singurul "iluminat" de aici si eu stiu ca 1 bitcoin valoreava foarte mult si pretul va creste datorita cantotatii limitate. Insa dragul meu eu nu m-am referit sa cumpar 1 bitcoin cu 50 de euro ci sa cumpar o parte mica din el sau alte monede virtuali nu neaparat bitcoin iar pe urma sa il vand acea parte cumparata cu putin mai mult insa nemai facand niciodata asta habaf nu am cum trebuie sa procedez si care sunt site-urile care nu sunt fake. De asta am cerut ajutor de la cineva care a mai facut si daca vrea sa imi dea o mana de ajutor. Moment in care ai aparut tu cu cea mai bomba replica mersi oricum numai bine?

| mudokins78 a răspuns (pentru BigLike):

Aaaa! scuze! Succes!