| Methamfetamin a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Am cumparat azi un micro SD HC de 4 gb pentru tel. LG KP500. Am copiat de pe PC pe card undeva peste 100 de melodii dar cand bag in telefon, nu imi arata toate melodiile, dar numai primele 26 / 30. Restu deschid mapa dar imi arata ca e gol. Nu stiu ce sa-i mai fac. Am si formatat-o de vreo cateva ori, am pus melodiile din nou. Formatul e mp3 la toate fisierele, dar nu stiu de ce nu merge. De fiecare data cand o scot dau unmount, deci nu stiu ce are. Credeti ca cardul este fake? Am procurat si cablu USB dar tot nu ajuta. Ce propuneti sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

1 cardul e prost, in cazul asta incerci in alt tel sau vezi pc ul cate melodii recunoaste din card
2 la setari e selectat all music, poate nu-i
3 telefonul cata memorie ocupata vede pe card?
4 ai piese in format aac, flac, mai stiu eu
5 softul e de vina, te duci la garantie cu el, nu baga o suta sacai softul e un telefon nu-i mp3, eu am patit-o cu Samsung aparea doar cateva piese si se reseta, mai bine isi iei un mp3 de ce?
bateria la tel se descarca rapid, memoria mai mare un card de 4g e mare pentru telefon, un mp3 cu baterie isi merge cam 48 de ore asta cu 6 bateri desigur

2 răspunsuri:
| TheEyes a răspuns:

Salut.
Eu am patit-o la fel ca tine cu un Nokia C3.Am bagat niste programe pe card si erau virusate si din cauza virusului mi sau ars pini de citit cardul din telefon si cardul meu avea muzica pe el si telefonul meu imi arata ca e gol.
Te sfatuesc sa repari cititorul de carduri al telefonului.Incarca un alt card cu muzica daca iti face la fel faci ce ti-am spus mai sus.
Salut si multa Bafta!

| Methamfetamin explică:

Mai astept raspunsuri, sfaturi.