| chris7053 a întrebat:

Vara aceasta mi-am schimbat pc-ul si in afara de problema hardware am o problema cu youtube-ul. Clip-urile in 360p, sau mai mare, merg "greu" si trebuie sa le setez pe 240p deoarece numai pe acela merge. Pe pc'ul de inainte mergea sa vizionez si in 720p (Compaq, pentium IV 2, 4 Ghz, 512 mb RAM, 64 mb video nvidia geforce fx5100) dar pe acesta numai in 240p merge (IKO, AMD 1, 1 Ghz, 384 mb RAM [2 placute], 128 mb video nvidia geforce fx5500). Cine stie care este problema? [nu as fi vrut sa-l schimb dar la pc-ul de dinainte s-a rupt un piciorus acolo unde intra placa video]

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Cristea a răspuns:

Ai scazut mult in performantele pc'ului. De la 2.4 Ghz la 1.1 Ghz este mult. Si ramul lafel...Pe scurt ai pc'ul slab de aceea nu poti vedea videouri HD. Ai sa patesti acelasi lucru cand vei trage un film HD...

| chris7053 explică:

Dar cum poate un prieten de-al meu sa vizioneze chiar si in 480p cu pc-ul lui [ 800 mhz CPU si 512 mb ram ]?