| GabrielCatalin9 a întrebat:

Ventilatorul laptopului se aude foarte tare atunci cand joc un joc.Iar temperatura e in jur de 70-75 (in timpul jocului)iar intre 50 si 60 cand navighez pe internet(de obicei am mai multe tab-uri deschise plus playerul cu muzica.Praful a fost sters acum 3 luni

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi un cooler extern. Gasestu bune de la 40 de lei in sus in oricr magazin de profil sau site.

| xSega a răspuns:

Trebuie uns ventilatorul cu ulei pentru mecanisme fine si nu o să se mai audă cat despre temperatura ar trebui să-i mai faci o curățare dar dacă temperatura creste așa mult doar când e pus la treaba e ceva normal

| DeyCj a răspuns:

De regulă acest lucru este normal, mai ales dacă joci jocuri de ultimă generație/generație actuală și deții un lpatop ce are un procesor slab, iar cum acesta este în sarcină sau chiar forțat, acesta degaja căldură(e ca un motor turat), iar căldura aceea o disipează cooler-ul CPU-ului. Temperaturile par a fi normale.La laptop-uri treaba e mai „încinsă" decât la desktop-uri.