| florin926481f a întrebat:

Salut,
Vin cu inca o intrebare, ce diferente sunt intre un windows activat si unul neactivat(win 10), parca nu as da 600 lei pe o licenta...
Sunt diferente mari sau merge perfect si neactivat?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

"Windows-ul neactivat este Windows-ul care nu poate fi personalizat,"
DE ACORD

DAR

"si care estemult mai sensibil la virusi si alte amenintari online. "
la asta esti in urma, asa a fost o perioada, ca NU MAI PRIMEAI UPDATE-URI, acum NU MAI E CAZUL, primesti update-uri fara nici o problema

iar windows defender MERGE, si merge sa pui orice antivirus

deci in afara de customizare (culori, desktop background, etc.) si pop-upuri, plus ca scrie in dreapta jos "windows neactivat", nu mai ai nici o problema, OARECARE cu un windows neactivat

nu mai e nici pe departe ca pe vremea cand orice windows neactivat in 2 saptamani iti facea probleme si intr-o luna te incuia pe dinafara

7 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

There's always another way, buddy...

| florin926481f explică:

Deci pot sa stau cu un windows 10 neactivat fara probleme o perioada de timp pana voi cumpara o licenta.
Multumesc!

| Protegent a răspuns:

Iti spun eu mult mai simplu diferentele.

Windows-ul neactivat este Windows-ul care nu poate fi personalizat, si care estemult mai sensibil la virusi si alte amenintari online. De asemenea vei fi in permanenta intampinat de pop-up-ul "Activate Windows"

Un Windows activat este Windows-ul care poate fi utilizat la absolut orice.

Funda? happy

| Bizon95 a răspuns (pentru Protegent):

"Windows-ul neactivat este Windows-ul care nu poate fi personalizat,"
DE ACORD

DAR

"si care estemult mai sensibil la virusi si alte amenintari online. "
la asta esti in urma, asa a fost o perioada, ca NU MAI PRIMEAI UPDATE-URI, acum NU MAI E CAZUL, primesti update-uri fara nici o problema

iar windows defender MERGE, si merge sa pui orice antivirus

deci in afara de customizare (culori, desktop background, etc.) si pop-upuri, plus ca scrie in dreapta jos "windows neactivat", nu mai ai nici o problema, OARECARE cu un windows neactivat

nu mai e nici pe departe ca pe vremea cand orice windows neactivat in 2 saptamani iti facea probleme si intr-o luna te incuia pe dinafara

| MihaiPavel21 a răspuns:

Eu am văzut că dacă nu ai Windows 10 cu licență nu poți personaliza cum vrei tu PC-ul(adică să schimbi tema, stilul, fontul textului...).

| florin926481f explică (pentru MihaiPavel21):

Eu vreau sa aflu daca merge bine nu prea imi pasa de design

| MihaiPavel21 a răspuns (pentru florin926481f):

Merge cum ar trebui să meargă toate Windows-urile.

| Bizon95 a răspuns (pentru florin926481f):

DESIGN... PUNCT
windows-ul 10 e practic pe GRATIZ, din cauza ca activarea DOAR iti da posibilitatea de a face niste customizari, si... ATAT

iar iso poate fi downloadat pe GRATIZ de pe site-urili' Mircosoft:
https://tb.rg-adguard.net/public.php
DAP, site-ul NU e Mircosoft, DAAAAR, downloadul iso-urilor ESTE de pe serverele Mircosoft... PE BUNE!

are de a face cu FAPTUL (NU teoria) ca Mircosoftii vor sa aiba software la baza la tine in computador SI CU FAPTUL CA, CASTIGA MULT MAI MULT DE PE MIRCOZOVT STORE decat de pe vanzarea de winGAOZ!