| Mirel1234 a întrebat:

Vin cu o problema mica/mare xboxu meu 360 nu l-am mai folosit 4 luni, dupa 4 luni am vrut sa ma joc si cand l-am pornit s-a aprins cu verde becul de la xbox si s-a astins. Am incercat de mai multe ori si dupa s-a aprins cu rosu l-am scos din priza rapid dupa nu a mai pornit. L-am lasat cateva ore si face ca la inceput. De la ce poate fi? Dau funda celui care stie, multumesc

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Banuiesc ca e problema asemanatoare cu cea de la generatiile mai vechi de PS3 sau uneori si PS4 etc si anume YLOD
Poti citi mai multe despre ylod de la ps aici : https://retroconsoles.fandom.com/wiki/Yellow_Light_of_Death
Am zis ca banuiesc ca asta este nu ca FIX asta e, cel mai bine iti poate spune un electronist specializat pe reparatii console, ce are consola ta
Cauta pe olx sigur sunt si in judetul, orasul tau astfel de electronisti care se pricep
Ce inseamna pe scurt YLOD? aceeasi problema ce necesita reball intalnita la laptopuri si anume dezlipirea cipului GPU sau CPU datorat caldurii prea mari, suprasolicitarii si lipsei curatarii (mentenantei) interiorului consolei.

| Mirel1234 explică (pentru Simpatic):

Nu stiu ce sa cred ca alti au zis ca poate fi de la alimentator nu ii mai putere