| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, vin cu urmatorul videoclip https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=-G07WuikoO0
In partea stanga avem sistemul meu compus din i5 6600 si nVIDIA gtx 970 g1 gaming ram la 2133mhz ddr4 cl14( mesterit de mine la cl12) si in partea avem un fx 8350 si amd r9 390 nitro backplate.
Vreau sa stiu ce parere aveti de r9 390 comparativ cu gtx 970 pentru ca sunt 2 de la pc garage care comenteaza la un produs si au venit cu teste spunand ca gtx 970 este slaba din cauza ca are decat 256 biti ca r9 390 are 512 si ca sa le inchid gura am facut videoclipul care il avem mai sus, facut mai ca la prosti si uite rezultatul sistemul meu a scos mai bine ca celelalt si tot cand le dau videoclipuri vin cu scuze ca are un hdd sata 2 7200rpm cu 32mb buffer si ca din cauza asta are asa putin fps, eu am hdd segeate 1tb 7200rpm 64mb buffer pe care a fost rulat jocul, pe langa asta eu mai am si un ssd de 120gb care are si el.
Astept pareri jocul a fost testat cu toate setarile la maxim( ultra+msaa x8)

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

R9 390 e putin mai performanta :D https://www.youtube.com/watch?v=RHhJHluSVpw

| bogdan12321132231 explică (pentru CPAElites):

Asta stiu ca e putin mai perofmrnata ca 970, doar ca el spune ca el cu 390 are minim 40fps si eu cu 970 ma chinui cu 30, diferente sunt, dar de cateva fps-uri in loc de 40 sa zicem 37 38, nu 30

| CPAElites a răspuns:

PC-ul tau are memorie DDR4 mai rapida, procesor net superior!