| NicolaeMihai a întrebat:

Salut, vin si eu cu o intrebare de compatibilitate as putea spune. PC-ul meu are Pentium Gold G5400 3.7 Ghz 8 GB ram si GTX 1050 Ti, ba si sunt nostalgic si vreau Windows 7, ideea e ca drivere se gasesc greut pentru ca si placa de baza pe care o am e prea noua, versiunile 1151 v2 care suporta windows-uri noi in special 10, si intrebarea e daca pun windows 7 o sa am probleme de fortare a componentelor sau ceva? compatibilitate sau sa nu lucreze la capacitate maxima, nu stiu orice fel de probleme? 10 nu-mi mai place si vreau 7 cel putin o perioada

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza-l pe o masina virtuala.

| Ineys a răspuns:

Faci cum a zis BlackFire, il instalezi pe o masina virtuala sau daca nu, pe o partitie separata in dual boot daca tot vrei sa te joci putin cu Windows 7. Daca nu merge ceva, te intorci intr-un minut la Windows 10 si nici nu pierzi nimic important. Desi nu vad ce ar fi asa spectaculos la Windows 7.