| Dragos_Dura_1999 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar o camera photo vr in principiu pentru poze.(pana in 2000 lei si un pic)
M-am gandit la sonyA6000 sau parasonic fz82.vr sa creeze acel blur la portrete? Ce parere aveti? Alte optiuni?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu da banii pe camere, nu are telefonul cameră? Si nu esti fotograf profesionist sa ai nevoie de scule de mii de lei, dai banii si o sa te saturi de ea o vinzi in pagubă si pierzi.

| sierra1 a răspuns:

Efectul ăla zis bokeh il obții cu anumite lentile. Merge și Sony de care spui tu

https://en.wikipedia.org/wiki/Bokeh