| Naiky3Run4 a întrebat:

Salut, vreau imi iau un telefon : Sony ericsson xperia arc sau Nokia N8.
care mi`l recomandati? funda!

Răspuns Câştigător
| ReaperChief a răspuns:

E evident raspunsul. Xperia Arc. In primul rand pentru ca sistemul de operare Android Gingerbread este foarte performant si exista mii de aplicatii pentru telefon. Camera, desi este de 8 megapixeli, filmeaza 720p(HD) la 30 de cadre pe secunda, nu 25 ca N8. Iar designul este exceptional. Nu gasesti la orice producator asemenea linii de design

4 răspunsuri:
| Digital112 a răspuns:

E mai bun experia arc decat n8 pentru ca are android...
daca iti place sistemu ovi alege n8 dar daca iti place android alege experia arc (eu as alege experia arc)

| attyy22 a răspuns:

Nokia iti recomand! in primul rand pentru sistemul de operare symbian pe care greu poti sa il compari cu un soft de Sony. sunt telefoane foarte destepte cu multe aplicatii si pentru asta iti trebuie o baterie rezistenta la care castiga Nokia din nou. camera de 12megapixel cu blitz la Nokia care filmeaza HD cea ce conteaza foarte mult. Sony e doar de 8 megapixel cu flash led. nici macar blitz la pretu ala. navigatie gratuita la Nokia, posibilitate usoara de a legha telefonul la un sistem sau orice datorita jackului de 3, 5 mm. Si nu mufa de Sony de abia gasesti casti la el. sper ca te-am convins sa iti cumperi Nokialaughing eu n8 iti recomand. cunosc telefonul si stiu ca is merita banii!

| annyeanna01282 a răspuns:

Eu am n8 si este foarte bun

| cfluier a răspuns (pentru annyeanna01282):

Eu am xperia arc si este un super telefon.simbianul a apus demult pentru mine.