| Marii a întrebat:

Vreau intr-o prezentare power point sa bag o melodie care sa cante pe toate durata slide-lor. Am intrat la insert-sound, dar imi baga melodia doar pentru prima pagina. Cum pot face sa cante pana la sfarsitul slideului? In microsoft power point 2007. happy

Răspuns Câştigător
| Fury a răspuns:

Depinde de ce versiune ai. Eu am 2007 iti explic pentru asta. deci dupa ce dai insert-sound te duci undeva in bara de sus(bara de titlu) si este acolo e ferastruica "sound tools", cauti acolo Play Sound(undeva mai pe la mijloc dar inspre stanga) si daca dai click iti apar trei optiuni: Automatically, When Clicked si play across slides; tu dai la play across slides si melodia va canta pe toate slide-urile.
Sper ca te-am ajutat. Daca nu ai 2007 vezi undeva in bara de meniu dai click la toate pana gasesti ceva de genu "sound tools" sau "sound options", dupa ce gasesti asta pasii sunt cam la fel ca cei pe care i-am scris mai sus
Succes

1 răspuns: