| LilTunechi a întrebat:

vreau sa achizitionez o tastatura si un mouse de GAMING... vreau sa comenteze doar cei ce se pricep, le voi folosi la jocuri precum: pes,fifa,call of duty,world of tanks,world of warplanes,league of legends,gta 4, stronghold,heroes and generals precum si altele de acest gen
Mentionez ca am pc de gaming(componente optime pentru jocuri)
Voi posta mai jos cateva tastaturi si mouse-uri si CEI CARE SE PRICEP PREFER sa aleaga o tastatura si un mouse care mi le recomanda pentru jocurile precizate mai sus...va rog sa ma "indrumati" bine...ms anticipat all
Site-uri:
http://www.emag.ro/......E5D6KBBBM/
http://www.emag.ro/......EGD6KBBBM/
http://www.emag.ro/......EQD6KBBBM/
http://www.emag.ro/......E1D6KBBBM/

37 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LiviuAlexoiu a răspuns:

> http://www.pcgarage.ro/tastaturi-gaming/zalman/zm-k400g/
(mi se pare geniala in jocuri fps )
> http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/a4tech/bloody-v7-black/
(mie cel putin imi sta perfect in mana, si daca esti lenes o sa iti placa)
Cam atat am de recomandat.

| LilTunechi explică (pentru LiviuAlexoiu):

Multumesc mult liviu...

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru LilTunechi):

Sunt aici sa ajut ^^
Daca vrei putem juca ceva impreuna :3 ( http://i.imgur.com/NVDFmXj.jpg < colectia mea care inca mai creste

| LilTunechi explică (pentru LiviuAlexoiu):

O...imi place lasa-mi id-ul tau te rog al meu este cel de cand eram copil si stii si tu ce nume de id puneam, nu vreau sa ma fac de ras aici stiihee hee)

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru LilTunechi):

"Statusul de membru junior nu te lasa sa trimiti mesaje acestui utilizator" asa ca ti le voi lasa aici daca nu se supara nimeni.
Facebook:https://www.facebook.com/liviu.alexoiu
YM: conu_ciucardel21
Skype: conu.ciucardel
Si ale mele sunt foarte vechi ^^ de pe la 10 ani cam asa.

| taken a răspuns (pentru LiviuAlexoiu):

Vad ca rupi la jocuri.
Jocurile mele:
https://www.youtube.com/watch?v=XsR5NBhRhVA

| Gabi05 a răspuns (pentru LilTunechi):

Iti dau pm cu id-ul meu, ca nu am chef ca maine sa am 123456789 de id-uri in lista.

Ps:La acel zalman ai firul placat cu aur. Poti sa il amanetezilaughing

| LilTunechi explică (pentru taken):

Ador gamingul...imi place si lista ta TAKEN lasa-mi id-ul tau

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru taken):

In loc sa scriu aici am comentat la videoclip. Inca odata imi place foarte mult ce ai facut acolo ^^

| LilTunechi explică (pentru Gabi05):

Gabi sunt utilizator junior si nu pot primi PM dar baga id lui liviu de mai sus si el o sa mi-l dea pe al tau mersi mult

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru Gabi05):

+1 din nou xD
esti epic omule

| LilTunechi explică (pentru LiviuAlexoiu):

Cine?

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru LilTunechi):

Gabi lol

| Gabi05 a răspuns (pentru LilTunechi):

Dar poti sa iti selectezi cat dpi doresti.
La tastatura daca vrei schimbam, dar pierzi la performanta mousului care e mai important ca o tastatura.
La acel zalman iti poti regla dpi adica 800/1600/2000/2400/3600/5000/6000.Dar citeste tot ce scrie la altele.

Uite asa
www.pcgarage.ro/mouse-gaming/gigabyte/force-m7-thor/
Iar la tastatura
www.pcgarage.ro/tastaturi-gaming/dragon-war/silvio/

Id meu este G.Gabi05

Ps:Suntem pe forum sa primesc +1 rep?

Răspuns utilizator avertizat
| LilTunechi explică:

Am mare nevoie de ajutor...va rog sa fiti sinceri si sa postati doar daca va pricepeti...multumesc foarte mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru LilTunechi):

Omule alea sunt niste porcarii.
Doar fraierii care se dau,, Gameri de Youtube'' cumpara astfel de produse.
Am avut un mouse cumparat la 35 de lei care l-am folosit din 2006, stateam toata ziua la calculator, jucam jocuri de genul cat mai multe clikuri in 30 de secunde si nici azi nu are absolut nici un fel de problema.
Ce crezi ca poate aduce in plus un mouse de gaming? Absolut nimic, iti punem numele mousului baga gaming intre doua paranteze si tripleaza pretul unui mouse decent, cam asta e procedeul.
Ce nu iti recomand sunt acelea fara fir prin wireless (se strica mai repede decat oricare altul) si cele foarte vechi cu bila.
Zic asta pentru ca am un coleg care a cumparat un mouse din asta de gaming, a dat pe el undeva la 200, 250 de lei, si in cateva luni s-a stricat.
Si cu tastaturile e exact la fel adica baga tot felul de lucruri inutile cum ar fi iluminarea pe timp de noapte, serios, o persoana care se joaca la greu nu o sa stea niciodata sa se uite la tastatura in timp ce tasteaza ci la ecran.

| LilTunechi explică:

Am uitat sa mentionez...as vrea sa alegeti cel mai bun mouse si cea mai buna tastatura din punct de vedere tehnic DAR si al "placerii" adica cum se simte mousul in mana, cum aluneca, sa aiba greutatea optima...iar la tastatura sa fie taste durabile(nu sa se rupa daca schimb tastele WASD de 2-3 ori intelegeti), sa fie placuta la atingere, mana sa se aseze bine pe butoane si suport(spatiul de sub tasta space) dar si spatiul dintre taste sa favorizeze o folosinta usoara si sa se apese usor DACA DUMNEAVOASTRA CUNOASTETI UN ALT MOUSE SAU ALTA TASTATURA care sa se incadreze in suma de 200ron impreuna si sunt optime pentru jocurile si cerintele de mai sus, astept linkuri, pareri si idei Ms

| trusk a răspuns:

1. Pentru gaming nu-ti lua nimic wireless. O sa treci prin baterii ca cutitul prin unt.
2. Daca esti serios, si chiar vrei, strange bani si ia de calitate. La 59 de lei arata ca un maus de gaming, dar nu e!
3. Du-te in magazine si probeaza: Razer, MadCatz, Logitech, Steelseries. Dar gandeste-te bine, pentru ca un mause de gaming adevarat, e de la 250 lei in sus. Tastaturile la fel.

Eu am avut MadCatz Rat 7 (mouse) si Saitek Cyborg (tastatura). Foarte multumit.

| LilTunechi explică (pentru trusk):

Mersi de sfat

| AddyTakaBlack a răspuns:

Http://bit.ly/12YhFui l recomand si eu este chiar bun