| SaseUnuNoua a întrebat:

Vreau sa achizitionez saptamanile viitoare un laptop, dar pe langa asta imi va trebui si un cooler pentru ca-l voi folosi pentru gaming ( nu vreau raspunsuri in care sa-mi ziceti ca nu e bun un laptop pentru gaming ). Recomandati-mi si mie un cooler pe care l-ati folosit voi si raceste foarte bine

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ia un cooler cu 3 ventilatoare!
Cele cu 3 ventilatoare racesc la fel, nu este unul mai bun ca celalalt!

| CinevaNou a răspuns:

Dar nu e bun un laptop pentru gaming, o sa te convingi singur...

| SaseUnuNoua explică (pentru CinevaNou):

Tu chiar nu citesti intrebarea? Eu am nevoie neaparat de laptop si vreau sa fac gaming. Sunt navetist, nu stau intr-un singur loc, am nevoie de portabilitate

| CinevaNou a răspuns (pentru SaseUnuNoua):

Un laptop de "gaming" are in jur de 5kg, plus coolerul, plus incarcatorul, plus maus si ce mai ai pentru el... vreo 7kg nu inseamna portabil pentru mine.

| SaseUnuNoua explică (pentru CinevaNou):

Mai bine car intr-un sac un pc dupa mine, nu? In loc sa le pun pe alea intr-un rucsac. dar se vede ca nu gandesti deloc.

| CinevaNou a răspuns (pentru SaseUnuNoua):

Ar cam fi acelasi lucru, daca ar incepe sa-ti functioneze si tie procesorul cum trebuie.

| SaseUnuNoua explică (pentru CinevaNou):

Tu gandesti? Pentru ce e laptop-ul, nu pentru portabilitate? Ar fi mai ok sa car dupa mine un sistem intreg cu monitor, intr-un sac in favoarea unui laptop intr-o geanta?