| Justusee34 a întrebat:

Salut, vreau sa achizitionez un Pc sau Leptop.
Dar nu, ma descurc cu partea OS si Drivere.
As vrea sa ii pun un windows 10.
Dar cum instalez driverele? Vreau sa stiu ca tot nu inteleg partea cu driverele.
Sa spunem ca placa video e un GTX1050ti4gbgddr5 la PC achizitionat cu w10.
Ce drivere trebuie sa intalez {trebuie sa le iau si instalez pe rand}?
Sau trebuie sa intalez doar driverul de placa video si se instaleaza toate driverele?
Si aia e w10 intalat cu drivere tot.
Daca da atunci cel mai recomandat ar fi sa iau driverul de placa video direct de pe platforma
placii video adica fiind Nvidia il iau de aici :https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/10series/g eforce-gtx-1050/.

Ps. la laptop e la fel treaba sau?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-ți un laptop. Toate componentele se potrivesc sută la sută și driverele le iei toate dintr-un loc (sau poate le primești la cumpărare)

| HeadGeneral a răspuns:

Odata ce iti iei pc/laptop si nu ai un cd cu driverele necesare, in cazul tau vei cauta pe net Nvidia geforge Drivers, dai pe auto search si vei avea driverele pentru placa