| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Vreau sa conectez 2 monitoare la pc. Procesorul suporta 2 monitoare. Placa video e Intel full hd suporta 2 monitoare. Are 3 iesiri grafice:vga, hdmi, dvi. Am luat un adaptor dvi-vga pentru a conecta al 2 lea monitor. M-am uitat in bios am vazut o singura optiune care are legatura cu ce vreau eu sa fac, anume:Multy monitor. Am activat. Am conectat al 2 lea monitor. Am intrat din pc am dat identifica nu mi la detectat. Am dat extend. degeaba... Nu vrea sa mi-l vada. L-am pus separat pe vga, e perfect functional dar pe dvi nu vrea sa imi dea semnal deloc. nici daca las numai 1 monitor. Cablurile si adaptoru sunt perfect functionare. Nu inteleg de ce nu merge slotul dvi. si am luat si din hdmi in vga si tot degeaba. Ce e de facut ca sa pot sa conectez si al 2-lea monitor? Poate fi vorba de driver? Am incercat s aiau o versiune mai noua decat ce-a de pe cd care a venit cu placa de baza dar nu gasesc. Placa mea video : Intel(R) Atom(TM) Processor E3800 Series/Intel(R) Celeron(R) Processor N2920/J1900 Ram: nu cred ca, conteaza dar : 4 GB DDR 3. Procesor :INTEL CELERON dual core J1800. Am intrebat peste tot unde am stiut si multi au zis ca nu stiu si ca e foarte bizar. si ca sunt arse porturile. sau o problema la driver. Mersi pentru orice raspuns happy

Răspuns Câştigător
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Pai o suporta procesorul 2 placi video. dar nu suporta placa de baza. logic...

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca nu ma insel poti folosi doua monitoare folosind HDMi-ul si VGA sau HDMI si DVI iar adaptor de la HDMI la VGA nu exista doar convertor si ala costa o caruta de bani.

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru Intruder19):

Daca 20 lei e o caruta de bani... Eu atat am dat pe el.winking In Bucuresti. Daca stai in alta parte se gaseste greu.

| Intruder19 a răspuns (pentru AgentulVIPPro):

Nu exista adaptor de la HDMI la VGA functional, pentru ca pe hdmi se transmite semnal digital si pentru pentru vga trebuie convertit semnalul in analog.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Salut. nu nu merge sa conectezi 2 monitoare. Placa video are iesiri doar pentru un singur monitor care are intrare pe dvi/vga sau hdmi. procesorul nu suport 2 placi video. asa ca da-te batut. ia o placa video dual-channel. bafta

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru AdrianBoss17WOLF):

Http://ark.intel.com/......o-2_58-GHz - Procesorul suporta 2 monitoare. Iar la placa video in option imi apare optiunea de multi monitor. Si in plus, si pe site imi spune ca suporta. Deci...

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru AdrianBoss17WOLF):

Aaa. si am scris ca daca bag un singur monitor pe dvi sau hdmi tot nu merge. merge numai pe vga

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru AdrianBoss17WOLF):

La asta nu m-am gandit. Pe siteu producatorului nu vad detalii cu referire la chestia asta. E placa cumparata recent. :/ASrock d1800m.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru AgentulVIPPro):

Pai o suporta procesorul 2 placi video. dar nu suporta placa de baza. logic...

| BlackCat13 a răspuns:

Nu suporta placa de baza...