| Gabriel_Simion_1995 a întrebat:

Vreau sa conectez plasma la pc, am cumparat convertor vga-hdmi, conexiunea e facuta corect, am selectat sursa hdmi din telecomanda insa in continuare apare pe ecran "fara semna" am incercat sa fac proba cu un laptop, doar prin cablu hdmi insa la fel, fara semnal. Ma gandesc poate e ceva neinregula cu plasma, e un LG 43LF510V dar abia am cumparat-o acum 2, 3 luni, nu cred ca e ceva neinregula. Ma poate ajuta cineva? big grin

2 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Acolo sunt mai multe porturi hdmi, incearca-le pe toate poate este unul stricat sau nu ai o sursa vga pe plasma.
Și de ce nu ai cumpărat un cablu hdmi era mult mai simplu decât la un adaptor ordinar, il băgai in plasma și apoi în TV, nu mai aveai probleme.

| Gabriel_Simion_1995 explică (pentru AKARA0):

Am un singur port hdmi. Pc-ul are vga, a trebuit sa cumpar un adaptor. iar laptopul am incercat simplu doar prin cablu hdmi si nimic.