| Sorinlelele a întrebat:

Vreau sa cumpar niste CD-uri pe care sa stochez jocuri, filme, muzica, etc, dar am vazut ca sunt de mai multe tipuri, daca conteaza asta, multumesc!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-ti conturi pediferite pagini de cloud. Nu-ti trebuie nimic. Eu am peste 100 Gb si nu-mi trebuie nimic. O perioada am stocat si eu pe CD-uri, DVD-uri si stick-uri si am ajuns la concluzia ca-i o prostie. Daca vrei ceva, cauti si gasesti. Pe Google ai 15 Gb gratuiti. Pe Samsung am la fel, pe DIGI am 100 Gb cu 5 Lei/luna, pe Drobox am 2 Gb (cam putin dar asta e!), pe Microsoft 15 Gb, pe Box 16 Gb, Copy.com 15 Gb., Orange si Vodafone ofera si ei ceva daca ai numar de la ei (nu stiu cat).

| NLS a răspuns (pentru Salontanul):

Si Mega.nz, criptare end-to-end, inca 15 (eu am 50GB, ca atat a fost la inceput)

| Salontanul a răspuns (pentru NLS):

Eu am uitat. Si pe ala am cont. Uitasem de el! Chiar ii gol ca n-am ajuns sa-l umplu. Nu mai pastrez toate prostiile. Eu am doar 15 Gb.

| sierra1 a răspuns:

Nu contează dar ia-ți DVD- uri dacă chiar trebuie discuri

| NLS a răspuns:

CD urile sunt pe cale de dispariție.
Aparatul tău mai mult ca sigur citește și scrie dvd uri.
Recomand DVD uri duble, de 8gb.
Eu nu am mai scris discuri din 2012 de când sunt în Germania. (și am blu-ray writer, nu l am folosit nici măcar o data)

| florin926481f a răspuns:

Conteaza, pe unele poti incarca ceva si sa ramana asa(de unica folosinta) in timp ce pe altele poti incarca apoi sterge si incarca altceava

| AlexMh a răspuns:

Iti trebuie CD-R sau CD-RW. Primul e normal, al doilea e rescriptibil, mai scump, dar poti sterge si sa scrii iar pe el.

| Priceputeanu a răspuns:

Contează, e important cât spațiu au.