| tacea112 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar o placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630 DDR3, si sistemul actual: procesor Intel core i3 3.30 GHz, ram 4 gb, placa de baza ASRock h61-vg3 si DDR3 si sursa 450W. duc placa video pe care vreau sa o cumpar?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

NU, NU VREI. Cauta ca exista GT630 cu DDR5 la aceiasi bani si sterge pe jos cu modelul cu DDR3. Cantitatea de memorie nu conteaza. Un GT630 cu 4 GB DDR3 e mai lent cu vreo 20% decit unul cu 1 GB DDR5. Aveau niste Asus-uri foarte ok la eMAG, la resigilate, cu 280 RON. Nu au nici o problema, ti se acorda tot 3 ani garantie ca la alea noi, doar ca nu esti tu ala care sa deschida primul cutia...

| buzucan a răspuns:

Are dreptate codrut, inainte de a cumpara placa video, citeste articolul asta si sigur vei alege ceva mai ok: http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html

| Garsonfane1979 a răspuns:

Da merge fara probleme poti sao cumperi http://bit.ly/1fmPs4P

| Mariussss14 a răspuns:

Daca itia iei placa aia esti pe treaba ta eu o am de 4gb si merge perfect

| bogdanstan a răspuns:

Salut, da merge fara probleme placa video care doresti sa o cumperi cu PC-ul tau. Bafta.