| Risco_Alin_1992 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar o placa video gtx 760 si am o sursa de 320W, oare ajunge? Restu componentelor is ceva vechi si slabe

2 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Daca vrei sa ti se inchida din 3 in 3 minute cand te joci da ajunge. Sau chiar mai rau se poate arde sursa. Incearca sa faci rost de ceva cu min 500W dupa parerea mea. Si cum a zis vdcKN, trebuie sa fie ceva mai bunisor.

| vidiinho a răspuns:

Ai putea sa ne spui despre ce componente e vorba? Pe langa wattajul sursei te rog sa-mi spui si brandul, modelul exact, daca este o conserva de peste nu scoate cat scrie pe eticheta, si mai presus de atat...nici pe electronica nu te poti baza, pe amperaje, acestea nelivrand un curent curat si continuu