| SSaleu20 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar un laptop sh, cu un buget de 450-500lei, pe olx (la mine in oras, Craiova) gasesc laptopuri cu i5 gen 2/3 la banii astia, dar intrebarea mea e urmatoarea : exista vreun procesor de laptop i5 gen 2/3 care sa aiba 4 coruri si 4 treduri?
Gasesc doar cu 2coruri si 4 treduri ( multi zic ca au 4 coruri doar pentru ca le arata cele 4 treduri drept coruri).
Ps: vreau sa ii pun si o placa video externa ( am vazut eu pe Youtube cum laughing
Mersi.

Ps: daca nu o sa astept luna ianuarie si poate mai strang...

Răspuns Câştigător
| PsyhoChild a răspuns:

Mai bine strangi bani. Iar ca un sfat sa nu cumperi in niciun caz de la utilizatorul ''cornel''. Am avut experiente neplacute laughing))

| SSaleu20 explică (pentru PsyhoChild):

Stiu, minte in legatura cu specificatiile, am fost si eu la el "magazin" baraca aia unde tine el calculatoarele etc, mersi de sfatlaughing

2 răspunsuri:
| MC200 a răspuns:

Mai dacă mai aduni 500 în perioada asta poți sa îți iei un HP. Am avut și am fost mulțumită. Din păcate după nici un an mi s-a furat?