| anonim_4396 a întrebat:

Salut vreau sa cumpar un smartphone si nu stiu care dintre acestea e bun:Samsung galaxy s2 sau Samsung galaxy s3 mini?

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

Samsung Galaxy s2 este mai bun, pentru ca are camera de 8mp, iar mini 3 o are doar de 5.
In rest nu sunt mari diferentele, atat doar ca Samsung galaxy s2 are 4.3 inch, iar mini 3 are 4.0.
O alta diferenta in favoarea S2 este procesorul, care este putin mai mare decat al mini 3, al S2 fiind: Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9, iar al mini 3 : 1 GHz dual-core Cortex-A9.

In schimb, o caracteristica in favoarea mini 3, si cam singura, este androidul, care este 4.1, iar la s2 este 2.3.4, insa acesta se poate updata, si la versiunea aceea nu este o problema pentru aproape nici o aplicatie; insa daca e necesar, se poate updata la ultima versiune.

SI din nou, S2 are camera secundara/din fata de 2 mp, in timp ce la mini 3 este doar VGA, iar videoul, la S2 este HD 1080 p, in timp ce la mini 3 este doar HD 720 p.

Asadar, date fiind caracteristicile de mai sus, Samsung galaxy s2 este mai bun decat Samsung galaxy mini 3.

Iti recomand Samsung galaxy s2.

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Samsung Galaxy s2.e cu mult superior fata de Samsung s3 mini.

| CautNume a răspuns:

Samsung galaxy s2

| MihaiGe a răspuns:

Samsung galaxy s2 este pentru jocuri.
Samsung galaxy s3 este pentru internet si jocuri.
Samsung galaxy s3 are procesorul mai mare + sistem de operare mai mare.
Bafta!

| vlad89c a răspuns (pentru MihaiGe):

De fapt intrebarea este Samsung galaxy mini 3 contra Samsung galaxy s2winking
Concentreaza-te pe tricouhee hee.

| vlad89c a răspuns:

Pentru alte detalii, ai aici siteul:

Pentru Samsung galaxy s2: http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

Pentru Samsung galaxy mini 3: http://www.gsmarena.com/samsung_i8190_galaxy_s_iii_mini-5033.php

P.S sper ca te-am ajutat cu informatiile din primul raspuns.

| Dydy112 a răspuns:

Amandoua sunt bune, depinde pentru ce le folosesti exact, De exemplu s3 are capera de 5 Mpx iar s2 de 8. Procesul mai depinde, dar si aplicatiile. Deci succes in achizitionare! happy

| Sarudman a răspuns:

Samsung galaxy s2 categoric.Ai mii de aplicatii free prin google play, are 16 g memorie, si are grafica excelenta

| tibimessi a răspuns:

S2-u e mai bun...happy e mai smecher