| Cirdu_Gabriel_1989 a întrebat:

Salut
Vreau sa cumpar un telefon si nu stiu de care.
M-ati putea ajuta sa aleg dintre Huawei ascend g510 si Nokia lumia 520. Eu zic ca Huawei este mai bun pentru jocuri... muzica... navigare pe net. Vreau si parerile voastre

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Singurul avantaj al lui g510 e ca ruleaza android. Ca in rest e mult mai slab. Are cpu mai slab decat lumia, gpu mai slab decat lumia, ram identic. Oricum, wp e mai optimizat. pe g510, deoarece ai android ai mai multe jocuri, si de asta eventual(Dar daca are hardware-ul slab degeaba). Insa pentru muzica, net etc, lumia clar.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Nokia lumia este mult mai bun din multe puncte de vedere, este mai rezistent, ruleaza mai repede, iar la jocuri, muzica si navigare pe internet as putea spune ca il poate intrece pe Huawei
http://bit.ly/1n7vjSk

| Bobes_Ion_1989 a răspuns:

Eu am lumia 520 si merge bine si are jocuri bune muzica poti descarca prin apk-uri ca pe android si ruleaza wp