| RazvanIlie a întrebat:

Vreau sa cumper un xbox 360 si as vrea sa stiu daca pe un model slim modat rgh1 sau rgh2 se pot juca jocurile instalate online si de asemenea diferentele dintre aceste 2 modari(rgh1 si 2). Ce tip de mod ar trebui sa aiba consola pentru a avea cele mai bune performante, sa mearga online si niste argumente pro si contra intre cele 2 tipuri de mod ar fi de ajutor.Multumesc!

1 răspuns:
| EugenEB a răspuns:

Jocurile merg online doar daca platesti abonament.
X-BOX 360 are o eroare care se manisfesta prin supra incalzire si este posibil sa dea RROD (Red ring of death), adica sa iti apara o lumina rosie in jurul butonului Power si sa nu mai porneasca.
Daca vrei sa iti iei X-BOX trebuie sa il iei SLIM, Microsoft a remediat aceasta eroare la modelele acestea.
Bine, poti lua si X-BOX One dar la 360 este recomandat slim.