| Grancea_Vlad_1994 a întrebat:

Vreau sa fac un upgrade la laptop si nu stiu cat cache, FBS ce procesor poate suporta placa de baza.

OS Name Microsoft Windows 7 Ultimate
Version 6.1.7600 Build 7600
OS Manufacturer Microsoft Corporation
System Manufacturer eMachines
System Model eME528
System Type x64-based PC
Processor Celeron(R) Dual-Core CPU T3500 @ 2. 10GHz, 2094 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)
BIOS Version/Date Phoenix V1. 3404, 7/16/2010
SMBIOS Version 2.5

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Și la ce ai vrea să faci upgrade, că în afară de hard disk și RAM nu poți schimba nimic? Și despre astea n-ai scris nimic. Oricum, recomand să treci la un disc SSD - cele de 128 GB deja sunt la prețuri rezonabile. Chiar dacă pare mic, e suficient, și câștigul în performanță sesizabil

5 răspunsuri:
| Grancea_Vlad_1994 explică:

Vreau sa pun acest model Intel Core2 Duo P8600, 2.4Ghz, 3Mb Cache, 1066MHz FSB si vreau sa stiu daca mi-l suporta placa de baza sa nu-l cumpar degeaba. Parere intre SSD-uri nu ma pot decide care e mai bun pentru laptopul meu http://www.pcgarage.ro/compara/855263,472913

| K0sti a răspuns (pentru Grancea_Vlad_1994):

Aia crezi tu ca schimbi! In afara de hdd si memorii, de la restul iti iei gandul! Iti iei desktop daca vrei sa schimbi piese, nu conserve de laptopuri!

| Grancea_Vlad_1994 explică (pentru K0sti):

Deci merge sau nu sa pun acel procesor?

| K0sti a răspuns (pentru Grancea_Vlad_1994):

Nu!

| mihai69 a răspuns (pentru Grancea_Vlad_1994):

Clar HyerX-ul.