| KadarIstvanCosmin2000 a întrebat:

Salut vreau sa iau o placa de baza si vreau sa stiu daca trebuie sa fie compatibila cu sursa si dupa ce imi pot da seama daca e compatibila sau nu DAU FUNDA.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placile de baza moderne sunt compatibile cu sursele ATX sau ATX2.
https://configpc.info/cum-aleg-sursa-calculator.html

| CPAElites a răspuns:

Daca ne spuneai modelul sursei si al placii de baza poate iti raspundeam!

| octav005 a răspuns:

Dar ce procesor ai? pe ce socket? ce DDR ai? daca ai procesor trebuie sa fie compatibila si sa se potriveasca cu acea placa de baza.

ce componente ai momentan? ca sa stiu ce iti trebuie.