| Manea_Claudiu_1995 a întrebat:

Salut.Vreau sa imi cumpar Microsoft Lumia 535 sau Lenovo a536..Nu stiu ce sa aleg..eu folosesc un telefon pentru poze, aplicatii sociale ca facebook, instagram etc..Rareori pentru jocuri.

6 răspunsuri:
| itextrat a răspuns:

Lumia 535 e destul de slab. Uite aici: http://www.digitalcitizen.ro/......-lumia-520

| bugativeyRO a răspuns:

Windows Phone e foarte limitat, am avut si eu experienta sa manuiesc unul si nu-l recomand. Personal m-as duce pe Lenovo fiinda :
Are android 4.4
Filmeaza Full HD ( 1080p ) fata de cei mizerabili 480p ai lui Lumia
Are mult mai multe caracteristici ( Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, HDR )
Tine mai mult bateria

INSA, pentru 50 Lei in plus si cea mai buna alegere : http://www.emag.ro/......DSG2MYBBM/

| maozedoor a răspuns:

Salut,
Recomandarea mea personala dintre cele doua ar fi Lenovo:
http://bit.ly/1l5ENnc
Lumia au camere excelente dar la modelele mai de top, mult mai scumpe! Tu decizi.

| Manea_Claudiu_1995 explică (pentru maozedoor):

La Lumia 535 ambele camere sunt de 5.

| maozedoor a răspuns (pentru Manea_Claudiu_1995):

Da stiu Claudiu, ma refeream la ce a scris baiatul din primul comentariu ca Lumia are cele mai bune camere, le are dar pentru versiunile de top cu camere mult mai mari 16MPx!

| too95R a răspuns:

Iti recomand Lumia; telefonele Lumia au cele mai bune camere. In cateva saptamani se lanseaza windows 10 mobile; din ianuarie/februarie vei putea utiliza orice aplicatie androind; IOS pe Windows 10 mobile.
Lumia 540 ar fi o alegere si mai buna.