| ResidentEvil1507 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video evga nVIDIA geforce 630 1gb dar am un procesor slabut Intel pentium 4 de 3.06 pe o placa de baza p4m890t-m si 2 gb ram. Intrebarea mea este daca placa video nu este prea avansata pentru procesor si nu imi vor sacada jocurile din cauza procesorului. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Iti cam scade performantele la placa video...mai strange niste bani si ia si procesor mai bun

| Me2 a răspuns:

Jocuriile oricum vor merge greu, procesorul este prea slab, iar placa video nu e prea stralucita, cel mai bine ar fi sa strangi ceva bani, apoi vinzi actualul pc si iei ceva mai ok...