| C8PILUcool a întrebat:

Salut Vreau sa imi cumpar o placa video Sapphire r9 280x TOXIC.
Am o placa de baza gigabyte 970-ads3.Procesor amd fx-6100.SI placa video actuala gigabyte amd radeon hd6570.Si scot doar 30 fps(cadre pe secunda) in Asasin Screed Black flag cu grafica la Low rezolutie 1280x720.Ce placa video ziceti sa imi cupar BUget 1.500 lei.

2 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Eu iti recomand cu caldura sa treci pe Intel, un procesor i3 ar merge perfect, amd-ul te lasa in maxim 1 an dupa ce l-ai cumparat. experienta proprie.

| C8PILUcool explică:

Da dar procesorul e super ok.E un pic instabil dar sa trec pe Intel ar costa prea mult.O noua placa de baza si alt procsor.