| Alexz61 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar ps 4 pentru prima oara, conteaza ce televizor este? Adica ce tv imi recomandati pentru a rula ps4 pe acesta, adica intelegeti voi? ...Am unul cu plasma dar e destul de vechi, ruleaza sau trebuie unul nou?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Trebuie doar sa aibă intrare HDMI, nimic altceva.
Daca TV-ul are cumva doar 30hz, vei fi limitat la 30fps, chiar dacă consola poate sa scoată mai multe.

Daca e TV normal cu 60hz, ești asigurat, pentru ca după cum știi, jocurile pe console sunt limitate de obicei la 60fps.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce intrari video are televizorul.
Pentru conectare, trebuie sa aiba cablu cu acelasi tip de mufa atat in televizor, cat si in PS4 (sau cablu + adaptor).

| andiceasu95 a răspuns:

Atat timp cat are intrare hdmi e bun