| ReVeRs a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un laptop in jur de 2000 - 2500 de lei care se ruleze cat de cat jocuri mari de exemplu gta 4 sau 5 pe cerinte minime, am vazut un Asus cu urmatoarea configuratie :

- Intel Core I5 5200U 2.70 Ghz

- Nvidia Gtx 920M 2 Gb

- 4Gb Ram DDR3L

- 1 Terra Hard

Este destul de bun? Aveti alte variante la banii acestia? Funda. Multumesc

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Gta 4 va merge, dar 5 nu stiu daca va merge foarte bine

| OnuOnulică a răspuns:

Eu îți recomand să-ți iei pc. E mult mai bun un pc pentru gaming...dar și laptopu-ul spus de tine e destul de bun.

| EneCristian a răspuns:

Daca tot dai atatia bani nu vrei ceva mai bun? du-te pe pc garage si acolo ai asistenti online care iti vor da ei cel mai bun pc care sa ruleze jocurile pe care le vrei in pret decat sa ne dam noi cu parerea ce zici? macar incearca.

| notefree a răspuns:

Http://m.emag.ro/......DKY6CMBBM/

https://m.youtube.com/watch?v=Py_MgaINY5k gta 5 dupa cum vezi ar merge bine pe placa video a acelui laptop

| Melnic_Marius_1990 a răspuns:

-Este foarte mult

| RAY a răspuns (pentru Melnic_Marius_1990):

Ce este foarte mult? un adevarat laptop de gamer are macar un cpu i7, 4gb vram placa video, un ssd de 256 de gb, 8gb ram