| alexcs123 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Nexus 5. Am auzit ca bateria nu se poate inlocui. Daca se strica bateria nu se poate face ninic? Vreau sa tin telefonul maccar 2-3 ani pentru ca are specificatii foarte bune insa bateria vabtine atata? Are rost sa-l cumpar atunci?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuie dus la un service cand o sa vrei sa schimbi bateria.

| K0sti a răspuns:

Asta este marea problema la telefoanele unibody, o mare prostie! In principiu se poate, dar nu poti face tu asta, trebuie dus la un service!

| al3xander a răspuns:

Se refera ca bateria de la el nu se scoate ca la un telefon la care i-ai dat capacul de pe spate jos si ii scoti bateria si ii poti cumpara alta ca sa o schimbi. desigur ca se poate schimba insa este o procedura mai complexa pentru ca trebuie sa desfaci telefonul, uite aici cum se face http://www.youtube.com/watch?v=VSGNUrpwIno

| SouLIce a răspuns:

Bateria nu se poate inlocui... poate la un service specializat
Merita sa il iei, este un telefon cu specificatii de top la un pret foarte bun
Si posesorii de Nexus sunt primi care primesc update la android

| alexcs123 explică (pentru SouLIce):

Baterii pentru Nexus 5 gasesti la magazine ca si pentru alte telefoane?

| alexcs123 explică (pentru SouLIce):

La Nexus primesti update la os ca si la iPhone?

| SouLIce a răspuns:

@alexcs123
la Nexus nu gasesti baterii la orice magazin si nici nu poti sa desfaci capacul ca sa ai acces la baterie
Da primesti update cum primesti si la iphone

| OmuNegru2 a răspuns:

Nici la Iphone nu poti scoate bateria. Iti faci prea multe probleme. Plus ca daca se strica il duci la un service si ti-l rezolva merita cumparat http://bit.ly/1p2LCE7