| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon si nu stiu pe care (as vrea sa fie cu touch screen, ca doar astea sunt la modahee hee ). Ma gandeam sa imi iau samsung s5230 pentru ca imi place foarte mult cum arata, dar am auzit ca nu este prea bun. sigh Voi ce parere aveti? Sa il cumpar, sa nu il cumpar, alte recomandari?batting eyelashes

Funda pentru cine ma ajuta! happy:*

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Buna! Am avut eu telefonul acesta, si iti garantez ca este foarte bun. Bine, este foarte comun, toata lumea il cumpara. Dar la pretul lui, isi merita absolut toti banii. Nu se blocheaza, are o rezolutie foarte buna si memorie suficienta. Iti poti lua ce culoare vrei. De fapt, nu culoarea conteaza, ci cat este de bun. Carcasa ti-o poti schimba singura, telefonul nu. Merge usor, nu se blocheaza. Bateria, de obicei, tine in jur de o saptamana. (cu folosire intensiva). Nu te lua dupa altii, butoneaza telefonul pana la stricare, si dupa aia spun ca nu este bun.
Trebuie sa ai si tu grija de el, daca vrei sa te tina. Iti recomand sa-i cumperi o husa, ca sa-l mai protejezi.
Eu nu iti recomand sa cumperi LG, fiindca se blocheaza destul de mult. Sunt telefoane LG foarte performante, dar se blocheaza. Asta e defectul lor. Samsung-ul si Nokia sunt aproape singurele marci care nu se blocheaza. Ai putea sa-ti iei un telefon full qwerty, dar sunt cam scumpe si n-are rost sa dai atatia bani, ca oricum peste 1-2 ani iti iei altul.

Eu te sfatuiesc sa-ti iei Samsung, daca nu-ti place design-ul, iti poti lua alta carcasa, si formateaza-i bateria. Cred ca stii cum: dupa ce-l descarci complet tine-l la incarcat 12 ore. Fa asta de 3 ori si bateria va dura mai mult. Ai grija de el, nu-l scapa pe jos si nu-l zgaria. Si Samsung Corby este bun. E un pic mai scump, dar are acelasi meniu. Mie nu-mi place corby pentru ca are ecranul mai mic. Si mie imi plac astea cu ecranul mare.

7 răspunsuri:
| XxSweetDreamxX a răspuns:

Lg Cookie Fresh e cel mai la moda si cel mai bun.Am si eu unul si sunt foarte multumita de el.Mi-a picat in apa, l-am sters si a mers la fel de bine ca la inceput cand l-am cumparat.Mi-a cazut pe ciment si nici macar o zgarietura nu era pe el.Ti-l recomand cu incredere.

| LetyArob a răspuns:

Eu am un LG GT 400 si-mi place.Se aude f. bine, camera e de 5mp etc.Eu mi-am luat pe culoarea roz, dar e frumos si pe negru.Il am din septembrie si e O.K.

| DianaDidi95 a răspuns:

Este prea frumos! http://www.google.ro/......tp?/imgres Cine ti-a zis ca nu-i bun te-a mintit:))
Verisoara mea are unul pe roz si il are de ceva vreme...i-a cazut pe jos de multe ori si nu a patit nimic inca merge foarte bine! Daca nu, eu iti recomand un LG cookie fresh http://www.google.ro/......tp?/imgres [camera de 2mp, are ceva memorie interna(destula), dar oricum, are si slot pentru card] :D Am si eu unul si sunt supermegaextra multumita de el:)))
Nu serios, acum fara gluma, amandoua sunt foarte bune, si daca stai sa te gandesti la cat este de bun si ce face, ce are si ce nu are, ajungi sa nu-ti mai iei de loc, pentru ca toate au cate un dezavantaj.
Bafta!

| Deutsa_7202 a răspuns:

Buna.happy Telefonul e destul de bunwinkingAre multe chestii faine si tine si incarcat ...Eu am corby happy si sunt foarte multumita de el...:p
ti-ai putea cumpara un Nokia n97.super bun si ala si inca unu Samsung S8000 Jet.merge bine touchu`.are aplicatii faine si e destul de dragut happy
Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Quicky a răspuns:

Am ss5230 gold design edition si este un mare c***t nu este bun de nimic la inceput o sa iti para super misto are de toate e super dar peste 2 saptamani cand cauti anumit lucruri pentru el aflii ca (este un JeG) sorry dar am patit-o nu ti-l recomand. Marca HTC produc niste telefoane superbe incearca sa te orientezi si acolo apoi depinde si de situatia ta financiara (poti incerca si xperia x10winking

| DareToKnow a răspuns:

Eu am un LG KP501 Cookie din septembrie anul trecut si inca merge foarte bine. Auzisem la inceput ca LG-urile sunt mai proaste, insa acesta inca merge perfect.
Ai putea sa incerci si cu Samsung, nu se stie niciodata. In privinta asta nu te pot sfatui pentru ca nu am avut, dar sunt multumita de LG.big grin

| Raspunsul_8165 a răspuns:

Deci draga mea, categoric NUUUUU. NU orice ar fi (acum intr-adevar poate fata de de alte touchscreenuri este ceva mai bun) dar tot nu e bun de nimic. Nici designul nu mi se pare fain. Chiar este un jaf. Daca poti investi ceva mai mult ti-as recomanda cateva smartfonuri destul de dragute: Samsung Wave 525, LG optimus one sau ceva, ceva mai ridicat Samsung I5800, Samsung S8500 si mai sunt si altele chiar si Corby dar eu zic daca ai bani ia-ti ceva mai bun pentru ca pe 500-400 lei nu trebuie sa te astepti la prea multe. In principal cam astea, si doar atat: Telefonul il alegi tu dar S5230 Nu ti-l lua!tongue ii naspa rau. Succes si sa fi satisfacuta de oricare il vei cumpara. Si cam pe la pretul asta ar mai fi cateva faine: LG Cookie Fresh, LG KP500, KP501, KP502, Corby etc. :*