| derbedei a întrebat:

Salut,vreau sa imi fac o retea de net privata,am tot ce imi trebuie(switch,cabluri si restul), dar nu stiu daca este legal si ce acte trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă vei folosi rețeaua în scop personal numai nu. Dacă ai de gând să faci o mini rețea de cartier atunci da. începând de la isp dedicat(recomandat) până autorizații orc și te va costa undeva la 2000 de lei distracția cu totul(de la firmă la autorizații plus isp dedicat). Succes

3 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Sper ca iti dai seama ca iti trebuie aparatura de sute de milioane vechi? Plus ca netu ala nu creste pe garduri trebuie sa platesti la aia ce-l iau de pe satelit, e complicat, ai nevoie de acte ..........iti dai seama cate contracte

| RobiNBA a răspuns:

Retea de net gen RDS? Raspuns : Nu, nu e legal si da, da trebuie sa faci acte, foarte multe. laughing

| pendea a răspuns:

Nu o sa reusesti