| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Vreau sa imi fac un upgrade la pc, si vreau sa stiu daca o sa imi mearga gta 5.
Acesta este pc-ul
Procesor:Intel core i3 7100
Placa video:ATI Radeon HD 4350
Placa de baza:gigabyte d250m-d3h
SSD:SSD Adata 120gb
8GB Ram
1TB hdd.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| mario366 a răspuns:

Diferenta intre placile astea doua este enorma, si procesorul nu o sa compenseze deloc pentru ca placa video face bottleneck (Impiedica procesorul sa lucreze cum trebuie).
Daca faci upgrade iti trebuie ceva mult mai bun, uita-te la un GTX 1050 Ti sau 1060

9 răspunsuri:
| GaryOfLivia a răspuns:

Nu. Placa Video foarte slaba

| StefanT230 a răspuns (pentru GaryOfLivia):

Minima e ati radeon hd 4850, si cred ca o sa meargă ca compensează procesorul

| StefanT230 a răspuns (pentru mario366):

Crede-ma, m-am uitat sunt enorm de scumpe

| GaryOfLivia a răspuns (pentru StefanT230):

Ai putea sa incerci placi second-hand mai vechi dar bunicele, uita-te dupa: GTX 750 Ti, GTX 950 / 960

| EusebiuPWN a răspuns (pentru StefanT230):

Ai un sistem decent, profta ca e pacat. Ia-ti un 1050 ti si te joci ce vrei.

| StefanT230 a răspuns (pentru GaryOfLivia):

Si de asta m-am uitat, o sa imi iau un gtx 750 ti, dar trebuie sa mai economisesc niste bani.

| mario366 a răspuns (pentru StefanT230):

Diferenta intre placile astea doua este enorma, si procesorul nu o sa compenseze deloc pentru ca placa video face bottleneck (Impiedica procesorul sa lucreze cum trebuie).
Daca faci upgrade iti trebuie ceva mult mai bun, uita-te la un GTX 1050 Ti sau 1060

| mario366 a răspuns:

Placa video e slaba... daca o vei schimba cu ceva mai bun o sa poti juca in medium datorita faptului ca Procesorul e slab sa duca o placa video foarte avansata

| GaryOfLivia a răspuns (pentru mario366):

Procesorul e ok pentru. ce ii trebuie lui, duce maxim un 1060

| mario366 a răspuns (pentru GaryOfLivia):

Duce si 1080 dar cu grafici destul de mediu si cel mai probabil cu overheatings