| Edi12679 a întrebat:

Vreau sa imi iau o carcasa. Cea mai buna pana in 150 lei. O sa am o placa de baza GIGABYTE B460M D3H 9 ( adica mATX ), i5 10400f, 8 gb ram, sursa de 450w 80+( sper sa ajunga ) si cel mai probabil un gtx 1650. Vreau sa am un airflow cat mai bun ( o sa folosesc pc ul pentru gaming in mare parte ). Si daca aveti ceva sugestii pentru build

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Pentru un airflow cat mai bun, cauta un model cu mesh (sita, sau rețea de gauri mici + filtru), atât în față, cât și sus.
Fantele acelea ce exista în lateral la carcasele cu frontalul astupat de o tăblie, nu sunt suficiente pentru o răcire optima.
Nici măcar la Phanteks Evolv X, pe care intenționez sa o gauresc, sau să-i decupez 3 cercuri în zonele ventilatoarelor.

Am și o prietena ce și a luat o carcasa full plexi, și acum sta cu geamul lateral luat jos.

Pana în 150 însă ai foarte puține variante, dacă dorești sa vina și cu ventilatoare...
Vezi DeepCool Smarter.

Aqyris Bellatrix nu recomand fiindcă e înghesuita, și nu sta nici bine cu răcirea.
Pentru ceva office merge, pentru gaming nu.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Sursa : minim 500W, și nu pune orice chinezărie.

3 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......b-neagra/. e singura ce am gasit pe pcgarage ce sa araat bine cat de cat, sa aiba un ventilator macar inclus si rating bun. Personal as luao pe asta si as mai cumpara un ventilator simplu sa ii pui in spate pentru un airflow bun.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

E chiar frumusica.