| Danielul123 a întrebat:

Vreau sa imi iau o consola PS4, dar nu stiu daca sa iau versiunea pro, originala sau slim. Am buget pentru a le lua pe toate, nu am televizor 4K, dar imi voi lua luna aceasta si vreau sa ma joc ocazional pe consola, prefer PC-ul, dar jocurile exclusive pentru PS4 ma atrag si de aceea vreau sa imi iau. Daca aveti pareri, idei etc, va rog sa le lasati aici! Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Eu zic ca merita pro-ul (desi toata lumea zice ca nu), mai ales ca tu nu faci un upgrade de la un ps4 normal, pentru tine e prima consola ps4. Pro-ul intr-adevar, are putine jocuri optimizate, dar diferenta se simte chiar daca nu ai televizor 4k, pentru ca in unele jocuri (cum e god of war-ul asta nou de exemplu) ai optiunea sa-ti alegi intre 4k 30fps sau full hd 60fps. In concluzie, daca ai bani, mergi pe pro, diferenta de pret oricum e prea mica intre ele (undeva la 600 de lei, nu mi se pare o suma exorbitanta).

2 răspunsuri:
| askmefast a răspuns:

Ps4 pro este mai bun (in specificatii) decat cel slim.Chiar si asa, ambele iti ofera o experienta foarte buna, deci toate jocurile vor rula fara probleme.Depinde care iti place mai tare

| RAY a răspuns:

Care e mai scumpa? eu mereu asa cumpar