| AidDja a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un laptop bun pana in 30 de milioane ce imi recomandati?

17 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Poti lua un HP, COMPAQ sau SONY/VAIO! Sint cele mai bune laptopuripentru internet, gaming si networking!

| RAY a răspuns (pentru untu):

Cele mai bune sunt Dell, Apple, Alienware, Sony vaio

| untu a răspuns (pentru RAY):

Adevarat!~Sony/Vaio il am eu de 5 ani si nu s-a defectat niciodata daca stii sa le intretii! Trebuie doar sa curat praful de pe circuitele din interiorul laptopului meu!

| Otto2014 a răspuns:

Cu asta joci si GTA 5, daca e. http://www.emag.ro/......DGKN4YBBM/

| KodrutZ a răspuns (pentru Otto2014):

Da, sigur. Si Witcher 3 cu toate la maxim, desigur. Si CS:GO la 350 fps.

| Otto2014 a răspuns (pentru KodrutZ):

GTA 5 pe high, pe laptopul ala?, poate la 15-20 fps...

| MisterSTAG a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/
Cel mai bun in pretul asta, parerea mea

| KodrutZ a răspuns (pentru MisterSTAG):

Iar parerea ta e fondata pe? Displayul de rahat, garantia de doar doi ani, sau aia 4 GB de ram, cit are si laptopul meu pe care l-am luat in 2009? Daca esti habarnist, macar fii intelept si stai in banca ta.
@AdrianDnj: Inainte de orice altceva, gindeste-te FOARTE BINE daca chiar ai nevoie de laptop. Faptul ca il vei pune pe o masa si va sta acolo tot timpul, iar dupa o saptamana o sa vii sa zici ca merg jocurile nasol dupa 10 minute, iar peste 7 luni o sa vii sa ne zici ca a murit bateria care avea garantie doar 6 luni si costa vreo 200 RON ar denota ca esti un BOU. Sper ca nu e cazul, asa ca presupunind ca ai avea cu adevarat nevoie de un laptop decent in bugetul de 3000 RON, voila ce aproape ca mi-as lua eu in cazul asta - http://www.pcgarage.ro/......k-wifi-ac/
Nu mi l-as lua fiindca fie as mai stringe ceva bani pentru un laptop facut la modul serios, de clasa business, fie as lua un refurbished de genul asta, fie l-as lua pe cel mai ieftin cu ecran de 17.3 si gata. Nu de alta, dar daca imi iau laptop il iau sa fac pe el munca de birou uneori si sa vad filme, nu pentru altceva. A, da, sa nu uit si voucheru' pentru un pic de reducere la garaj - 92WQ7UMX

| MisterSTAG a răspuns (pentru KodrutZ):

Imi pare rau sa te informez ca, spre deosebire de al tau, care are memoria RAM mi mare, laptopul meu este superior la procesor si placa video.Procesorul, desi e generatia a 4-a, are Clock Speed, Turbo Frequency si Max TDP mai mari decat al tau, plus ca are si placa video integrata mai buna. Iar placa video dedicata e clar mult mai buna.Cred ca iti dai seama si singur de ce. diferentele sunt enorme.

| KodrutZ a răspuns (pentru MisterSTAG):

Sigur, rupe. TDP mai mare, ai habar ce e ala? Taci ca mai exista inca speranta ca poate doar pari idiot, dar vad ca vrei sa spulberi orice dubiu.

| MisterSTAG a răspuns (pentru KodrutZ):

Sorry, Asus make the rules laughing)
Omul a cerut cel mai bun laptop in 30 de milioane si i l-am dat.Du-te cu Dell-ul tau si joaca pong.

| KodrutZ a răspuns (pentru MisterSTAG):

Cel mai bun, nu cel mai rapid. Laptop bun = laptop care mai merge dupa 2 ani. OK, bine ca ai spulberat toate dubiile. http://goo.gl/aQFdX6

| MisterSTAG a răspuns (pentru KodrutZ):

Multumesc de certificat, domnule. Ma simt onorat sa primesc putin din ce poti oferi tu. Sper sa iti ramana suficient. Respect!

| Trumpinator a răspuns:

Del XPS 17 3D este foarte bun am de 4-5 ani. Acum costa in jur de 52 mil. sad

| raresu12 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......DKY6CMBBM/
P.S. Cand cauti un laptop/PC trebuie sa aiba un procesor bun (daca vrei doar pentru facebook sau teme merge un i3, daca vrei si pentru jocuri, cel putin i5) mai trebuie rami, placa video si memorie (cred ca ajunge 1T :D )

| alexdumy14 a răspuns:

Salut! Cu 30 de milioane poți face multe... Mai întâi vezi și tu dacă găsești un laptop bun de gaming care este pana în 30 de milioane...