| capoi a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un Router wireless tp-link. Am vazut ca el costa cam 200 lei. dar nu prea stiu cum functioneaza. am cateva intrebari :
1 : se plateste lunar?
2 : pot conecta pc-ul la el prin cablu?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Netul da se plateste lunar, el se cumpara o data
da bagi cablu in el si ai parola pe spate asta daca ai upc pentru rds trebuie configurat
stii sa faci asa ceva?

| capoi explică (pentru RAY):

Deci. El e doar routerul nu? Trebuie oricum conectat la firma de internet pe care o am?

| RAY a răspuns (pentru capoi):

E un aparat man, da trebuie conectat la cablu de net

| dannyel86 a răspuns:

Router-ul wireless il cumperi. Daca nu ai internet prin cablu, va trebui sa te abonezi la unul din furnizorii locali. Daca ai deja abonament, conectezi router-ul la cablul de net si, printr-un cablu aditional, la pc/laptop, pentru a putea fi configurat conform instructiunilor primite de la furnizorul de internet. Ulterior, va putea functiona independent, in mod wireless sau cu fir.

http://www.tp-link.ro/faq-78.html
https://www.youtube.com/watch?v=CllnwkUar44

| RAY a răspuns (pentru capoi):

Ai casa mare? ai tv full hd? care camere ai?