| AlxGoliatH a întrebat:

Salut,vreau sa imi iau un telefon nou prin programul buyback de la Vodafone, Eu am un Nokica c3 putin zgariat pe ecrac.Credeti ca m-as putea cumpara un Samsung mini 2 prin buyback cu Nokia c3? O sa trebuieasca sa m-ai dau o diferenta de bani ceva? Si daca o sa pot sa cumpar telefonul prin buyback, o sa pot sa il iau si la abonament si la cartela nu? As vrea sa il iau la un abonament meganational 10.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Buy Back este asa.
Te duci cu telefonul la Vodafone.
Ei il evalueaza sau iti ofera un pret fix.
La cat iti ofera iti poti cumpara un altul la abonament, platind diferenta.
ex. pret telef la abonament 80 euro.
telef tau 20 euro.
diferenta platita de tine 60 euro.
Ar trebui sa-l iei si la cartela (liber), dar iti dai seama ca nu castigi cine stie ce din pret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buy Back înseamnă că dai ceva, care este evaluat la un anume preţ şi că până la preţul telefonului dorit mai pui tu ceva. Românii numai mocangeli şi chilipiruri visează.