| allly97 a întrebat:

Vreau sa imi îmbunătățesc pc-ul care stiu ca nu este unul bun stiu ca este foarte vechi singurele lucruri care vreau sa le stiu sunt daca 3 piese pe care le-am ales se potrivesc si care este mai buna si daca se potriveste placa video pci express 2.0 pe pci express x16 si daca se potrivesc daca ii scade puterea cat anume ii scade si as vrea sa fie un raspuns care sa il inteleg va rog laughing deci placa de baza este Gygabyte GA K8 NF 9 suporta procesor Amd Athlon 64 X2/64 FX /64, SLOT PLACA VIDEO PCI EXPRESS X16 stiu ca este veche nu imi permit alta momentan vreau doar sa fac pc-ul mai acceptabil iar placile video sunt Club 3D GT 240 1gb 128bit DDR3 PCI EXPRESS 2.0 X16, iar cealalta AMD Radeon HD 5450 DDR3 1gb PCI EXPRESS 2.0 X16 64 bit, si procesor AMD Athlon 64 X2 6000+ 3. 1GHz Doua nuclee.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu procesorul este in regula. Nu gaseai altul mai bun pentru placa aceea. Dar nu inteleg ce vrei sa faci cu doua placi video tu avand numai un singur slot PCI-e X16?! Daca te hotarasti la una singura AMD Radeon-ul este mai puternica. Ti-o recomand.

| allly97 explică (pentru Salontanul):

Multumesc happy doar una voiam dar nu stiam pe care sa o aleg ma gandisem sa o aleg pe cea de la club 3d pentru ca are 128 de bit imi poti spune de ce este cea de la amd mai buna? Nu este vorba ca nu te cred doar ca as vrea sa stiu si eu pe viitor diferentele intre ele happy multumesc

4 răspunsuri:
| allly97 explică:

Se pare ca placa radeon este de la saphire

| allly97 explică (pentru allly97):

Inca este mai buna cea radeon?

| Salontanul a răspuns (pentru allly97):

Da. Are procesorul mai puternic.