| wrestelmania a întrebat:

Salut, vreau sa imi instalez si eu un windows, dar nu stiu ce are PC-ul, deci el e bootabil, merge perfect pe alte pc-uri/laptop-uri, problema la mine e ca dupa ce ii fac setarile din bios, il pornesc si cu f8 sa il selectez, si imi arata ca nu il vede, dar daca il conectez cand sunt logat pe windows actual il vede.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=f8u21DbvqXY (nu ca n-ai sti).
Da-i cu Rufus, fa-l atat pentru UEFI cat si pentru Legacy, atat mbr cat si gpt si "ala e". Depinde de bios-ul tau, daca ai "fast boot" ori alte optiuni gen "Only UEFI", "No Legacy" etc. Trebuie sa te joci cu setarile si o sa mearga. Plus, de unde stii ca e "bootabil"? Cu ce anume l-ai facut? Conteaza sa ti-l vada in bootare, nu in sistemul de operare.

| wrestelmania explică (pentru CM7YRE):

Stiu ca e bootabil pentru ca l-am mai dat la prieteni, si lor le-a mers, cand l-am bootat am folosit un program de pe Microsoft

| Adryan17 a răspuns:

Incearca pe alt port USB si asigura-te ca i-ai dat boot priority pe USB din Bios.