| Vali241 a întrebat:

Salut, Vreau sa imi instalez Windows 10 si vreau sa ma duc la un specialist dar treaba e ca nu stiu daca poate sa mi-l instaleze deoarece butonul de la cd este rupt doar acum mi-am dat seama ce sa fac? Poate sa il instaleze pe stick?

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

1. Poate să-l instaleze după stick.
2. Dacă îl duce capu îl poate instala şi după DVD ( windows-ul nu încape pe CD ).
Tu acum ce sistem de operare ai instalat pe PC? Înainte să instaleze windows-ul ce duci în My Comluter, acolo unde ai partițiile şi dai dubli click pe unitatea DVD rom ( sau cum se numeşte ). O să se deschidă locul în care trebuie să bagi DVD-ul cu windows şi apoi dai restart şi domnu îşi face treaba, nu e mare brânză, sunt " n " tutoriale pe Youtube

8 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Da, poate sa-l instaleze si de pe stick. Du-te fara griji! happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il deschizi cu un ac, se poate de pe stick, se pune dvdrom extern samd

| sierra1 a răspuns:

Da, fără probleme dacă e priceput

| xerxes1 a răspuns:

Si la mine este rupt butonul.
Se deschide din meniul CD-ului.
Dai click dreapta si apesi open.
Win 10 gasesti pe internet si se instaleaza usor direct de pe stick.

| Vali241 explică (pentru xerxes1):

Pai vreau cu licienra

| xerxes1 a răspuns (pentru Vali241):

Este buna si o licenta veche de win 7.Eu am una lipita de un laptop vechi si a mers de fiecare data.

| seularts a răspuns:

DVD-rom-ul poate fi deschis si cu un ac sau o agrafa daca butonul nu mai este functional. Si da, poate sa il instaleze si de pe stick daca Bios-ul permite!