| Andersen2k18 a întrebat:

Salut,vreau sa imi pun Android 6.0 pe telefonul Samsung Galaxy Grand Prime, credeti ca ar functiona? Mereu am incercat sa ii fac update dar nu mi-a aparut nimic...

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca nu stii bine ce faci, risti sa-l faci bun de aruncat la gunoi.

| Andersen2k18 explică (pentru doctorandus):

Era o intrebare, daca nu stii despre ce vorbesc nu mai fă post-hunt.

| doctorandus a răspuns (pentru Andersen2k18):

Eu amice imi compilez singur Lineage OS, asa ca stiu cu ce se mananca asta. Era un sfat bine-intentionat. Daca vrei instructiuni precise cu ce trebuie sa faci si risti sa le aplici Google xda forum.

| Andersen2k18 explică (pentru doctorandus):

Vazusem o metoda cu root, dar nu ma risc. Oricum la vara imi iau alt telefon.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Root.Extrem de simplu, 2 aplicatii pe Pc, conectezi telefonul si schimbi Android dupa ce faci root.In 30 min e gata