| wavemaster a întrebat:

Salut. Vreau sa imi recomandati o placa video dedicata buna si ieftina si 2 placi de memorie ram a cate 2gb pentru pc ul acesta:
Intel Pentium e5300 2.60ghz
2gb ram
Intel g33/31 (placa video integrata)
Placa de baza msi Pci-express 1.0
ddr2
astept recomandarile voastre sh sau noi. dar sa nu depaseasca de 150-200 lei. Vreau sa mi duca minecraft, samp, si alte jocuri mai bine si in mai multe fps.

11 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Esti sigur ca ala e numele placii tale de baza? fiindca nu exista placa de baza PCI-express 1.0, posteaza numele corect ca sa iti pot spune ce placa video ti s-ar potrivi.

| wavemaster explică (pentru DarthNiger):

Ala e slot ul cred. nu stiu

| Zuzu1991 a răspuns (pentru DarthNiger):

Wow, deci in lumea asta nu a existat niciodata standardul 1.0, de unde ai scos-o mama?!?
https://en.wikipedia.org/wiki/PCI_Express#PCI_Express_1.0a

"Vreau sa imi recomandati o placa video dedicata"
nu exista sa iti recomandam o placa video NEdedicata, ori iti recomandam un laptop care poate avea placa video dedicata, ori o placa video, punct

iti recomand sa dai cu pc-ul ala de pamant si sa iti iei ceva serios, iti trebuie o placa video pci1.0, NO SHlT, am stat ani pe asa ceva si am avut probleme serioase cu toate ca am schimbat si placa video si placa de baza si m-a ofticat serios faptul ca vezi doamne cica, ca ar fi compatibila o placa video pci1.1+ pe o placa de baza pci1.0
iar placile video pci1.0 sunt greu de gasit, mai ales una care sa nu fie slaba rau

| DarthNiger a răspuns (pentru Zuzu1991):

Cred ca nu ai citit raspunsul meu cu atentie, eu m-am referit la faptul ca ceea ce a specificat el nu e placa de baza, tot ce a mentionat el legat de placa de baza e msi insa nu e denumirea completa.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru DarthNiger):

Da, ai dreptate, uite, chiar imi cer scuze, nu am citit intrebarea complet si tu l-ai luat CORECT in balon pentru ca are "placa de baza pci 1.0" care intr-adevar nu exista ci doar CU pci 1.0
inca odata, scuze! sad

| DarthNiger a răspuns (pentru Zuzu1991):

E ok, se mai intampla, e normal sa gresimwinking

| wavemaster explică (pentru al0o0o0):

Tu realizezi ca eu am specificat ca pc ul e ddr2 si tu mi ai dat niste memorii ram ddr3 si ddr4 nu? laughing

| wavemaster explică (pentru al0o0o0):

Tu realizezi ca eu am specificat ca pc ul e ddr2 si tu mi ai dat niste memorii ram ddr3 si ddr4 nu? laughing

| al0o0o0 a răspuns (pentru wavemaster):

A scuze n-am vazut

| INEEDHELPPLS a răspuns:

Cupara altul nenea