| killeru22 a întrebat:

Salut, vreau sa imi schimb placa video la laptop(Lenovo g560) dar nu stiu 1)daca se poate schimba
2)unde pot gasi placi de laptop pe internet(am vazut pe situl nVIDIA ca sunt placi de laptop )

Acum am o placa nVIDIA g310m si stiu ca e dedicata, procesor Intel core i3 de 2.3 ghz si 3 gb ram ddr3.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa ta video este integrata. Nu o poti schimba si nici pune alta ca n-ai slot suplimentar.

| K0sti a răspuns:

Nu poti! Placa video nu e pe slot, e lipita pe placa de baza! Chiar daca e dedicata!