| Costincostin2018cy a întrebat:

Salut, vreau sa imi schimb windowsul, eu am cumparat laptop acum un an de zile cu windows 10 original si am inteles ca daca descarc windowsul de pe pagina Microsoft si il pun pe usb sa boteze din el licenta pe care o am va ramane!
Este adevarat?
Sau va trebui sa imi cumpar o alta licenta pentru ca nu vreau windows fara licenta?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Normal că se păstrează licența. Dar nici nu ar trebui să ai nevoie să descarci nimic - teoretic ar trebui să ai o partiție de restaurare.

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Nu mai bine activezi tu windows-ul?; că se observă că laptopul e cumpărat.