| Oricine15 a întrebat:

Salut, vreau sa imi ziceți daca acest pc este bun daca toate piesele merg intre ele si totodata daca ar trebui modificat ceva la el
Rog seriozitate!
Zi faina, Mersi.
Https://m.cel.ro/wish/&wid=107830 acesta

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Din cate stiu, acel Ryzen 5 vine cu cooler, deci intrebarea mea este, de ce sa dai 200 de lei pe un cooler aftermarket + inca 200 pe un HDD cand poti sa salvezi 400 de lei si cu cei inca 200 de la SSD faci 600. Cu 600 de lei iti cumperi un SSD de 1 TB pe M2. Sa-ti mai iei HDD in 2020... SSD-ul ala e cam micut, o sa trebuiasca sa apelezi la HDD si pentru altceva in afara de stocare poze/video etc si-o sa-ti ingreuneze sistemul. In rest pare ok.

Daca te intereseaza gaming-ul in special, mai poti sa renunti la HDD si la Cooler si adaugi 400 de lei la placa video. Cu 1100 lei iti iei lejer un 1660 care e cu mult peste 1650.

1 răspuns:
| CataCatalin994 a răspuns:

Procesorul ala vine cu cooler integrat foarte ok, scoate cooler-ul extra si investeste in alta carcasa, aerocool-ul ala e cuptor cu microunde nu carcasa.

De asemenea recomand o placa video mai buna la mana a doua (de ex 1070ti =1000 lei), 1650-ul ala duce jocurile din 2019 in 30-50 fps-uri pe setari high la 1080p, iar la anul deja nu o sa te mai poti apropia de ce apare nou.