| castan_9859 a întrebat:

Vreau sa impart in word foaia in mai multe coloane. Stiu cum sa fac asta, insa eu vreau anumite dimensiuni ale coloanelor, nu dimensiunea automata pe care mi-o da el. Cum fac asta?

2 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Sus in bara de meniu Layout->Columns->More Columns->alegi numarul de coloane (Number of columns)->Mai jos ai dimensiunea fiecarei coloane, (pentru a dimensiona fiecare coloana separat, trebuie debifat Equal column width)

| PainTech a răspuns:

Tragi de linia care desparte coloanele. E destul de intuitiv.